Hampshire Athletics Cross-Country Championships 2019
5 January at Fairthorne Manor
Under 13 Boys (3300 m)

Individuals

1 Dan Shattock Aldershot Farnham & District 10:44
2 James Lewis Winchester & District 11:10
3 George Lambert Southampton 11:20
4 Patrick Atkinson Southampton 11:30
5 Eddy Purser City of Portsmouth 11:31
6 Ben Chesterfield Winchester & District 11:32
7 Henry Rattray Aldershot Farnham & District 11:37
8 James Hayward Aldershot Farnham & District 11:38
9 Sam Graham Basingstoke & Mid Hants 11:40
10 Alistair Higgins Southampton 11:45
11 Casper Whitewood Jersey Spartan 11:48
12 Tom Grote Winchester & District 11:49
13 Stanley Parkinson Winchester & District 11:50
14 Will Kettle Basingstoke & Mid Hants 11:52
15 Charlie Jones Bracknell 11:54
16 Ollie Withers Winchester & District 11:59
17 George Snow Southampton 12:00
18 Max Parr Aldershot Farnham & District 12:01
19 Harry Roebuck Stubbington Green Runners 12:05
20 Thomas Hicks Southampton 12:06
21 Stanley Murphy Basingstoke & Mid Hants 12:07
22 Reuben Hobbs Winchester & District 12:08
23 Roman Turner Andover 12:13
24 Joseph Roberts Isle of Wight 12:14
25 Bradley Andrews-Callec Jersey Spartan 12:15
26 Michael Shingleton-Smith Winchester & District 12:16
27 Charlie Cox Winchester & District 12:18
28 Charles Coveney Basingstoke & Mid Hants 12:25
29 Leo Smith Winchester & District 12:31
30 Dominykas Jerusevicius New Forest Runners 12:36
31 Toby Hawkins New Forest Runners 12:37
32 Arthur Attrill Isle of Wight 12:39
33 Benjamin Gibbard City of Portsmouth 12:41
34 Jacob Matthew Southampton 12:42
35 George Montgomery Guernsey 12:46
36 Jack Riley Guernsey 12:48
37 Ieuan Thomas Winchester & District 12:52
38 Rupert Wilson Guernsey 12:56
39 Alex Nicholson Winchester & District 12:57
40 Miles Horner Southampton 12:58
41 Oscar Holloway Winchester & District 13:02
42 Oscar Dodds Jersey Spartan 13:04
43 Jayden Creber Guernsey 13:06
44 William Blount Southampton 13:06
45 Olly Webb Fleet & Crookham 13:07
46 Jack Breeds Basingstoke & Mid Hants 13:08
47 Ben Hutchings Winchester & District 13:10
48 Zachary Rugman Basingstoke & Mid Hants 13:19
49 James Smith Southampton 13:21
50 Troy Vidamour Guernsey 13:27
51 Matthew Hall New Forest Runners 13:31
52 Finley Lax Isle of Wight 13:33
53 Milo McDermott Basingstoke & Mid Hants 13:37
54 Jack Hedderly Basingstoke & Mid Hants 13:42
55 Jack Everett New Forest Junior 13:45
56 Alexander Claisse Southampton 13:46
57 Sam Montgomery Guernsey 13:47
58 Tristan Jooste City of Portsmouth 13:55
59 Jacob Keysell City of Portsmouth 13:56
60 Jude Baker Basingstoke & Mid Hants 14:03
61 Teddy Creasy Winchester & District 14:10
62 Leo Mills City of Portsmouth 14:11
63 Thomas Gavey Guernsey 14:21
64 Cameron Clark Fleet & Crookham 14:23
65 Nathaniel Lamb New Forest Junior 14:24
66 Edward Lucas Guernsey 14:32
67 Pearce Le Poidevin Guernsey 14:33
68 Jackson Hill Isle of Wight 14:46
69 Orlando Hutchinson Winchester & District 15:30
70 Leyton Howard City of Portsmouth 17:12

Teams

1 Winchester & District 33 points James Lewis 2
      Ben Chesterfield 6
      Tom Grote 12
      Stanley Parkinson 13
2 Southampton 34 points George Lambert 3
      Patrick Atkinson 4
      Alistair Higgins 10
      George Snow 17
3 Aldershot Farnham & District 34 points Dan Shattock 1
      Henry Rattray 7
      James Hayward 8
      Max Parr 18
4 Basingstoke & Mid Hants 72 points Sam Graham 9
      Will Kettle 14
      Stanley Murphy 21
      Charles Coveney 28
5 Winchester & District 'B' 91 points Ollie Withers 16
      Reuben Hobbs 22
      Michael Shingleton-Smith 26
      Charlie Cox 27
6 Southampton 'B' 138 points Thomas Hicks 20
      Jacob Matthew 34
      Miles Horner 40
      William Blount 44
7 Winchester & District 'C' 146 points Leo Smith 29
      Ieuan Thomas 37
      Alex Nicholson 39
      Oscar Holloway 41
8 Guernsey 152 points George Montgomery 35
      Jack Riley 36
      Rupert Wilson 38
      Jayden Creber 43
9 City of Portsmouth 155 points Eddy Purser 5
      Benjamin Gibbard 33
      Tristan Jooste 58
      Jacob Keysell 59
10 Isle of Wight 176 points Joseph Roberts 24
      Arthur Attrill 32
      Finley Lax 52
      Jackson Hill 68
11 Basingstoke & Mid Hants 'B' 201 points Jack Breeds 46
      Zachary Rugman 48
      Milo McDermott 53
      Jack Hedderly 54
12 Guernsey 'B' 236 points Troy Vidamour 50
      Sam Montgomery 57
      Thomas Gavey 63
      Edward Lucas 66