Hampshire Athletics Cross-Country Championships 2019
5 January at Fairthorne Manor
Senior and Veteran Men's Teams

Teams

1 Southampton 53 points Jamie Knapp 3
      Jonathon Roberts 5
      Sam Costley 9
      Max Costley 10
      William Bryan 12
      Matthieu Marshall 14
2 Aldershot Farnham & District 105 points Phil Sewell 1
      Alex Pointon 4
      Tobias Smith 11
      James Quinlan 16
      Richard Lovejoy 24
      Ashley Quinlan 49
3 Guernsey 172 points Richard Kowenicki 13
      Richard Bartram 20
      James Priest 29
      Dan Galpin 34
      Chris Gillman 36
      Ben Wilen 40
4 Winchester & District 174 points George King 7
      Julian Mann 26
      Guy Brayn 31
      Peter Sansome 35
      Martin Mannion 37
      George Belfield 38
5 Southampton 'B' 181 points Oliver Smith 21
      Matt Coffey 22
      Tom Cully 23
      David Coak 25
      Jim Davies 33
      Graham Joslin 57
6 Basingstoke & Mid Hants 265 points Dave Ragan 8
      Alex Hamilton 17
      Stephen Reid 19
      Andy Goddard 46
      Alex Bigg 83
      Tony Watkins 92
7 Lordshill Road Runners 332 points Ben Pitman 39
      Pete Boustred 43
      Kevin Willsher 50
      Daniel Campion 59
      Neil Catchlove 68
      Andrew Proctor 73
8 Guernsey 'B' 377 points Richard Hann 44
      Ed Mason 51
      Chris Way 65
      Sammy Galpin 70
      Nick Mann 72
      George Mason 75
9 Winchester & District 'B' 424 points Alexander Whiting 53
      Wayne Bevan 56
      Lloyd Dickson 67
      Edward Gurney 80
      Sam Appleton 81
      Andrew Parkinson 87
10 Overton Harriers 512 points Sean Holmes 45
      Neil Martin 64
      Peter Mitchell 66
      Mark Reid 101
      Stuart Searle 109
      Mark Daly 127
11 Jersey Spartan 519 points Phil Taylor 28
      Josh Brien 60
      Phil Ahier 69
      Dan Garrido 112
      Tom Wherry 121
      Jeff Ferguson 129
12 Guernsey 'C' 539 points James De Garis 78
      Ian Scholes 86
      Tom Shaw 88
      Jamie Ingrouille 90
      Andy McArthur 98
      Sean Galpin 99
13 Fleet & Crookham 618 points James Wallace 42
      Ben Raggett 58
      Dominic Lobo 96
      Mickael Hegesippe 117
      Mike Hewison 147
      Ryan Powell 158
14 Eastleigh Running Club 659 points Martin Stockley 32
      David Currie 61
      Rich McAleer 114
      Paul Sidaway 140
      Tony Willis 152
      Peter Robbins 160
15 Stubbington Green Runners 674 points Shaun Beale 54
      Russell Coleman 97
      Steve Cumes 120
      Andy Simpson 128
      Mark Eaton 132
      Simon Bacon 143
16 Itchen Spitfires RC 698 points Trevor Hillier 48
      Patrick Connors 95
      Stephen Williams 110
      Adam Ruddy 133
      Rob Benham 134
      David Keates 178
17 Ryde Harriers 711 points Jake Brougham 52
      Leslie Cupis 77
      Bryan Jones 115
      Trevor McAlister 135
      Nigel Eldridge 161
      Ken Beak 171
18 Winchester & District 'C' 735 points Marius Kwint 94
      Robert Carter 118
      Peat Allan 125
      Steve Oliver 126
      David Vosser 131
      Pete Curtis 141
19 Lordshill Road Runners 'B' 783 points Alan Graham 100
      Robert Agar 104
      Mathew Pidgeon 138
      Dan Gallagher 142
      Aaron Rogers 145
      Chris Cook 154
20 Basingstoke & Mid Hants 'B' 792 points Mark Slaney 108
      John Bigg 116
      Mark Norris 124
      Michael Hickey 137
      Russell Burton 148
      Ray Gartland 159
21 Liss Runners 844 points David Reid 27
      John Collis 136
      Andrew Paton 139
      Stuart Lavalette 173
      Steve Hardy 182
      Robin Greenfield 187

Veteran Teams

1 Winchester & District 23 points Julian Mann 2
      Peter Sansome 4
      Martin Mannion 5
      Wayne Bevan 12
2 Overton Harriers 75 points Sean Holmes 7
      Neil Martin 15
      Peter Mitchell 16
      Mark Reid 37
3 Basingstoke & Mid Hants 82 points Alex Hamilton 1
      Andy Goddard 8
      Tony Watkins 30
      Mark Slaney 43
4 Lordshill Road Runners 83 points Kevin Willsher 10
      Neil Catchlove 17
      Andrew Proctor 20
      Alan Graham 36
5 Fleet & Crookham 102 points James Wallace 6
      Ben Raggett 13
      Dominic Lobo 33
      Mickael Hegesippe 50
6 Southampton 136 points David Blackman 19
      Jon Hannan 24
      Paul Johnson 38
      Nick Willson 55
7 Winchester & District 'B' 137 points Edward Gurney 25
      Andrew Parkinson 29
      Marius Kwint 32
      Robert Carter 51
8 Guernsey 142 points Ian Scholes 28
      Sean Galpin 35
      Simon Ingrouille 39
      Steve Mann 40
9 Stubbington Green Runners 208 points Russell Coleman 34
      Steve Cumes 53
      Andy Simpson 59
      Mark Eaton 62
10 Liss Runners 225 points David Reid 3
      John Collis 64
      Andrew Paton 66
      Stuart Lavalette 92
11 Eastleigh Running Club 239 points David Currie 14
      Paul Sidaway 67
      Tony Willis 77
      Peter Robbins 81
12 Basingstoke & Mid Hants 'B' 243 points John Bigg 49
      Mark Norris 56
      Michael Hickey 65
      Russell Burton 73
13 Winchester & District 'C' 244 points Peat Allan 57
      Steve Oliver 58
      David Vosser 61
      Pete Curtis 68
14 Ryde Harriers 244 points Leslie Cupis 23
      Bryan Jones 48
      Nigel Eldridge 82
      Ken Beak 91
15 Itchen Spitfires RC 271 points Trevor Hillier 9
      Rob Benham 63
      David Keates 97
      Chris Jones 102
16 Hardley Runners 302 points Nathan Renyard 42
      Paddy Butler 79
      Malcolm Renyard 87
      Mick Anglim 94
17 Stubbington Green Runners 'B' 314 points Simon Bacon 69
      John Blake 70
      Andy Donn 85
      Graham Donnachie 90