Alton Sports logo Hampshire Cross Country League 2018/19
10 November at Wellesley Woodlands, Aldershot (Match 2)
Under 17 Men, Under 15 and Under 13 Boys

Under 17 Men

1 Luke Van Oudtshoorn Aldershot, Farnham & District 20:27
2 Joe Blacknell Aldershot, Farnham & District 21:24
3 Dylan Spencer Aldershot, Farnham & District 21:35
4 Charlie Kershaw Aldershot, Farnham & District 21:44
5 Elliot Pocock Aldershot, Farnham & District 21:47
6 Callum Crook City of Portsmouth 21:49
7 Edward Wright Southampton 22:04
8 Theo Doran Aldershot, Farnham & District 22:12
9 Ben Rollings Reading AC 22:17
10 Ben Pattison Basingstoke & Mid Hants 22:20
11 Luke Hillary Aldershot, Farnham & District 22:26
12 Jack Johnson Aldershot, Farnham & District 22:34
13 Toby Brawn Andover 22:47
14 Reece Sharman-Newell Basingstoke & Mid Hants 22:51
15 Ben Williams Southampton 22:58
16 Matthew Raynor Reading AC 23:36
17 Cameron Coveney Basingstoke & Mid Hants 23:39
18 Xavier Booth Aldershot, Farnham & District 23:42
19 Nathan Fitzpatrick Aldershot, Farnham & District 23:57
20 Elliot Allin Aldershot, Farnham & District 24:08
21 Jordan Davies Andover 24:18
22 Nathan Holmes Aldershot, Farnham & District 24:18
23 Adam Duke Aldershot, Farnham & District 24:27
24 Charlie Davies Wimborne 24:30
25 Joshua Kemp Basingstoke & Mid Hants 24:45
26 Thomas Roe City of Portsmouth 24:50
27 Dylan Holdsworth Isle of Wight 24:52
28 Niall Powell Isle of Wight 24:54
29 Ben Martin Wimborne 25:15
30 Samuel Smithwick Chapel Tri 25:25
31 Henry Dix City of Salisbury 25:32
32 Liam Budd Chapel Tri 25:34
33 Charlie Turner Aldershot, Farnham & District 25:43
34 Aaron Gill Aldershot, Farnham & District 25:47
35 Jack Eaton Southampton 25:53
36 Jack Butt Andover 27:49
37 Elliott Light Chapel Tri 28:39
38 Ollie Morris Fleet & Crookham 30:50

Under 17 Men - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 1 of 2
1 Aldershot, Farnham & District 7 1 6 1             6 1
2= Basingstoke & Mid Hants 39 4 41 2             39 2
2= Andover 32 2 70 4             32 2
4= Southampton     57 3             57 3
4= Reading AC 37 3                 37 3
6 Chapel Tri 68 5 99 5             68 5
- Bournemouth                        
- Camberley & District                        
- City of Portsmouth                        
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- Isle of Wight                        
- New Forest Junior                        
- Poole AC                        
- Poole Runners                        
- Ryde Harriers                        
- Stubbington Green Runners                        
- Wimborne                        
- Winchester & District                        

Under 17 Men - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 1 of 2
1= Dylan Spencer Aldershot, Farnham & District 1 3       1
1= Luke Van Oudtshoorn Aldershot, Farnham & District - 1       1
3= Joe Blacknell Aldershot, Farnham & District 6 2       2
3= Elliot Pocock Aldershot, Farnham & District 2 5       2
5 Sam Turner Winchester & District 3 -       3
6= Jack Johnson Aldershot, Farnham & District 4 12       4
6= Charlie Kershaw Aldershot, Farnham & District - 4       4
8 Callum Crook City of Portsmouth 5 6       5
9= Joseph Mott Reading AC 7 -       7
9= Edward Wright Southampton - 7       7

Under 17 Men's Individual Aggregate positions in full

Under 15 Boys

1 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 14:44
2 Ryan Martin Aldershot, Farnham & District 14:57
3 Campbell Laird Isle of Wight 15:07
4 Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 15:13
5 Michael Gar Aldershot, Farnham & District 15:17
6 Benjamin Brown Southampton 15:18
7 Douglas Scally Winchester & District 15:22
8 Max Duckworth Aldershot, Farnham & District 15:23
9 Ethan Scott Aldershot, Farnham & District 15:24
10 Paddy Turner Andover 15:30
11 Jasper Todd Bournemouth 15:36
12 Alfie Spear Aldershot, Farnham & District 15:38
13 Richard Sutton Basingstoke & Mid Hants 15:42
14 Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 15:50
15 Matthew Dyer Southampton 15:53
16 Samuel Roberts Winchester & District 15:03
17 Cameron Corbin Poole AC 16:03
18 Callum Olden Bournemouth (non-scoring) 16:10
19 James Medley Winchester & District 16:15
20 Cameron Walker-Powell City of Portsmouth 16:17
21 Laurie Baker Reading AC 16:19
22 Leon Ruffle Basingstoke & Mid Hants 16:20
23 Dylan George Andover 16:23
24 Aryan Gupta Reading AC 16:27
25 Mark Ruby Poole AC 16:31
26 Connor Corbin Poole AC 16:35
27 Oliver Smith Basingstoke & Mid Hants 16:46
28 Ben White Basingstoke & Mid Hants 16:48
29 James Pay Andover 16:49
30 Euan Stewart Aldershot, Farnham & District 16:51
31 Stefan O'Loughnane Basingstoke & Mid Hants 16:56
32 Lars Feyerabend-Powell Southampton 16:57
33 Oliver Rawles Wimborne 16:58
34 Aidan Leavey Basingstoke & Mid Hants 17:04
35 Kean Hamilton-Jones Basingstoke & Mid Hants 17:05
36 Josh Horner Southampton 17:07
37 Tom Fuller Wimborne 17:08
38 Harry Harvey Winchester & District 17:09
39 Thomas Briggs Winchester & District 17:17
40 Connor Dutton Winchester & District 17:22
41 Ben Schofield Winchester & District 17:25
42 Finlay Kirk Aldershot, Farnham & District 17:32
43 Samuel Colbourne City of Portsmouth 17:34
44 Peter Evans Chapel Tri 17:38
45 Jacob Patey Isle of Wight 17:42
46 Noah Patey Isle of Wight 17:45
47 Isaac Wong Aldershot, Farnham & District 17:47
48 Joe Bass Southampton 17:53
49 Edward Graetz Chapel Tri 17:55
50 Guy Stevens Basingstoke & Mid Hants 17:56
51 Jensen Howard City of Portsmouth 18:07
52 Jamie Norton Southampton 18:25
53 Ronnie Reeve Chapel Tri 18:30
54 Elio Babb Reading AC 18:36
55 Boyd Jno-Lewis Basingstoke & Mid Hants 18:42
56 Ben Richards Fleet & Crookham 18:47
57 William Parkinson Basingstoke & Mid Hants 18:56
58 Freddie Bushell Southampton 19:02
59 Billy Laidlaw Chapel Tri 19:17
60 Thomas Johnson Chapel Tri 19:25
61 Jay Spooner Isle of Wight 20:12
62 Max Stagg City of Portsmouth 20:23
63 Harry Smith Aldershot, Farnham & District 20:37
64 Jacob Milchard Chapel Tri 20:57
65 Alfie Stagg City of Portsmouth 21:29
66 Sam Read Basingstoke & Mid Hants 22:12
67 Oliver Jno-Lewis Basingstoke & Mid Hants 23:16

Under 15 Boys - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 1 of 2
1 Aldershot, Farnham & District 6 1 7 1             6 1
2 Winchester & District 55 2 42 2             42 2
3 Basingstoke & Mid Hants 66 3 49 3             49 3
4= Southampton 75 5 53 4             53 4
4= Andover 73 4 62 5             62 4
6 Poole AC 86 6 68 6             68 6
7= Isle of Wight 123 9 94 7             94 7
7= City of Portsmouth 112 7 114 9             112 7
9 Reading AC 119 8 99 8             99 8
10= Wimborne 143 10                 143 10
10= Chapel Tri 167 11 146 10             146 10
- Bournemouth                        
- Camberley & District                        
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- New Forest Junior                        
- New Forest Runners                        

Under 15 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 1 of 2
1 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 1 1       1
2 Ryan Martin Aldershot, Farnham & District 2 2       2
3= Michael Gar Aldershot, Farnham & District 3 5       3
3= Campbell Laird Isle of Wight 4 3       3
5 Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 10 4       4
6 Benjamin Brown Southampton 5 6       5
7 Charlie Wagstaff Aldershot, Farnham & District 6 -       6
8= Sam Bodoano Aldershot, Farnham & District 7 -       7
8= Douglas Scally Winchester & District 18 7       7
10= Max Duckworth Aldershot, Farnham & District - 8       8
10= Robert Jones New Forest Junior 8 -       8

Under 15 Boys' Individual Aggregate positions in full

Under 13 Boys

1 James Lewis Winchester & District 11:00
2 Patrick Atkinson Southampton 11:12
3 George Lambert Southampton 11:14
4 Ben Chesterfield Winchester & District 11:16
5 Michael Shingleton-Smith Winchester & District 11:17
6 Joseph Feeney Aldershot, Farnham & District 11:27
7 Stanley Parkinson Winchester & District 11:28
8 Alex Bishop Aldershot, Farnham & District 11:31
9 Jon Pepin Southampton 11:35
10 Edward Lewis Reading AC 11:36
11 Alistair Higgins Southampton 11:42
12 Eddy Purser City of Portsmouth 11:43
13 James Hayward Aldershot, Farnham & District 11:44
14 Tom Grote Winchester & District 11:46
15 Jacob Matthew Southampton 11:47
16 Max Parr Aldershot, Farnham & District 11:50
17 Thomas Jacobs Southampton 11:51
18 Charlie Coveney Basingstoke & Mid Hants 11:59
19 Thomas Hicks Southampton 12:04
20 George Mahon Poole AC 12:06
21 Jack Hedderly Basingstoke & Mid Hants 12:08
22 Stanley Murphy Basingstoke & Mid Hants 12:10
23 Harry Roebuck Stubbington Green Runners 12:11
24 Reuben Hobbs Winchester & District 12:11
25 George Snow Southampton 12:12
26 Charlie Cox Winchester & District 12:13
27 Aidan Marshall Reading AC 12:17
28 George Urwin-Mann Reading AC 12:18
29 Isaac Routledge City of Salisbury 12:18
30 Toby Pace Winchester & District 12:19
31 Toby Hawkins New Forest Runners 12:19
32 Roman Turner Andover 12:21
33 Tobie Dawe Camberley & District 12:21
34 Bradley Whitlock City of Portsmouth 12:25
35 Zavi Zinman Aldershot, Farnham & District 12:26
36 Kieran McCullam City of Salisbury 12:40
37 Caleb Etheridge City of Salisbury 12:40
38 Ryan Simpson Stubbington Green Runners 12:41
39 Niclas Olley Southampton 12:41
40 Tom Yates Basingstoke & Mid Hants 12:46
41 Archie Robinson Aldershot, Farnham & District 12:46
42 Josh Fazakerley Wimborne 12:47
43 William Smith Camberley & District 12:48
44 Benjamin Gibbard City of Portsmouth 12:48
45 Miles Horner Southampton 12:53
46 Tim Czura City of Portsmouth 12:55
47 Alex Nicholson Winchester & District 12:58
48 Sam Robinson Aldershot, Farnham & District 13:00
49 Mackenzie Van Laun City of Portsmouth 13:00
50 Joe Davies Aldershot, Farnham & District 13:01
51 Milo McDermott Basingstoke & Mid Hants 13:01
52 George Butcher Wimborne 13:07
53 Samuel Kemp Basingstoke & Mid Hants 13:09
54 Onjoro Sumba Havant 13:10
55 Ieuan Thomas Winchester & District 13:11
56 Finley Lax Isle of Wight 13:12
57 Alexander Walker Basingstoke & Mid Hants 13:14
58 Jacob Sheikh Reading AC 13:14
59 William Blount Southampton 13:19
60 James Smith Southampton 13:20
61 Ethan Harvey Southampton 13:21
62 Alex Smart Havant 13:23
63 Jake Chandler Chapel Tri 13:23
64 Matthew Hall New Forest Runners 13:26
65 Ben Everingham Camberley & District 13:31
66 Edward Burr Havant 13:36
67 Jack Breeds Basingstoke & Mid Hants 13:36
68 William Edwards Basingstoke & Mid Hants 13:36
69 Tristan Jooste City of Portsmouth 13:38
70 Patrick Ruane Basingstoke & Mid Hants 13:43
71 Reuben Duggan City of Portsmouth 14:01
72 Ned Gates Fleet & Crookham 14:10
73 Fin Potter Aldershot, Farnham & District 14:12
74 Samuel Brewer Bournemouth 14:13
75 Miles Adams Aldershot, Farnham & District 14:15
76 Isaac Sandell Bournemouth 14:16
77 Leo Mills City of Portsmouth 14:19
78 Fionn Buggy Isle of Wight 14:25
79 Ben Read Basingstoke & Mid Hants 14:26
80 Cameron Jacobs City of Salisbury 14:29
81 Jackson Hill Isle of Wight 14:31
82 Owen Lester Basingstoke & Mid Hants 14:41
83 Jacob Dockree Southampton 14:42
84 Adam Lee Winchester & District 14:50
85 Natham Mearns Bournemouth 15:23
86 Finley Baulch Basingstoke & Mid Hants 15:32
87 Harry Paye Andover 15:39
88 Cameron Sewell Stubbington Green Runners 16:30
89 Bradley Holdway Havant 17:07

Under 13 Boys - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 1 of 2
1 Winchester & District 9 1 10 1             9 1
2 Southampton 13 2 14 2             13 2
3= Aldershot, Farnham & District 62 4 27 3             27 3
3= Basingstoke & Mid Hants 32 3 61 4             32 3
5 Reading AC 86 5 65 5             65 5
6= City of Portsmouth 100 7 90 6             90 6
6= City of Salisbury 93 6 102 7             93 6
8= Wimborne 103 8                 103 8
8= Andover     119 8             119 8
10= Camberley & District     141 9             141 9
10= Bournemouth 118 9 235 13             118 9
12= Poole AC 125 10                 125 10
12= Stubbington Green Runners 175 11 149 10             149 10
14 Havant 205 13 182 11             182 11
15 Isle of Wight 191 12 215 12             191 12
16 New Forest Runners 208 14                 208 14
17 Poole Runners 228 15                 228 15
- Chapel Tri                        
- Fleet & Crookham                        
- New Forest Junior                        

Under 13 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 1 of 2
1 James Lewis Winchester & District 1 1       1
2= Patrick Atkinson Southampton 7 2       2
2= George Lambert Southampton 2 3       2
4 Michael Shingleton-Smith Winchester & District 3 5       3
5= Ben Chesterfield Winchester & District 5 4       4
5= Jon Pepin Southampton 4 9       4
7= Joseph Feeney Aldershot, Farnham & District - 6       6
7= Arief McKenna Bournemouth 6 -       6
9 Stanley Parkinson Winchester & District 10 7       7
10= Alex Bishop Aldershot, Farnham & District 26 8       8
10= Alistair Higgins Southampton 8 11       8

Under 13 Boys' Individual Aggregate positions in full