Under 11 Cross Country Race
9 November at Goodwood, Chichester
run in conjunction with Destination Basingstoke Hampshire Cross-Country League
Under 11 Girls (Years 5 & 6)
(approx. 2000 metres)
1 | Ciara Blount | Southampton | 7:35 |
2 | Amy Dove | Camberley & District | 7:49 |
3 | Elizabeth Adamson | Southampton | 7:59 |
4 | Ellie O'Neill | City of Portsmouth | 8:11 |
5 | Lucy Hempstead | Basingstoke & Mid Hants | 8:13 |
6 | Abigail Warrington | Southampton | 8:13 |
7 | Madaline Cooper | Southampton | 8:14 |
8 | Poppy Herbert | City of Portsmouth | 8:19 |
9 | Phoebe March | City of Portsmouth | 8:23 |
10 | Ashia Wilson | Poole | 8:24 |
11 | Gracie Roberts | Chichester (Boxgrove Primary School) | 8:42 |
12 | Olivia Reavey | Southampton | 8:43 |
13 | Amelia Stone | City of Portsmouth | 8:49 |
14 | Yasmin Knight | City of Portsmouth | 8:56 |
15 | Aisling Dunne | Winchester & District | 9:00 |
16 | Lucy-J Matthews | Southampton | 9:19 |
17 | Lizzie Cook | New Forest Junior | 9:20 |
18 | Jessica Bennett | Southampton | 9:27 |
19 | Emily Patel | Fleet & Crookham | 9:28 |
20 | Saffron Busk | Barnham School | 9:29 |
21 | Jessica Higgins | Southampton | 9:30 |
22 | Nina Moranne | Chichester (Jessie Younghusband School) | 9:36 |
23 | Daisy Bassett | Chichester (West Wittering School) | 9:42 |
24 | Emma Boswell | Aldershot, Farnham & District | 9:44 |
25 | Bethany Penny | Reading | 9:48 |
26 | Abi Reid | Winchester & District | 9:52 |
27 | Charlotte Rankin | Winchester & District | 10:00 |
28 | Danielle Jackson | Fleet & Crookham | 10:00 |
29 | Ella-May Sprake | City of Portsmouth | 10:01 |
30 | Shannon McCosh | Southampton | 10:05 |
31 | Emily James | New Forest Junior | 10:14 |
32 | Rececca Mitchell | Southampton | 10:19 |
33 | Rose Potter | Chichester (Jessie Younghusband School) | 10:25 |
34 | Megan Elkins | Chichester (Jessie Younghusband School) | 10:26 |
35 | Alice Turner | Chichester (West Wittering School) | 10:26 |
36 | Grace Lane | Southampton | 10:37 |
37 | Bea Harmiston | Barnham School | 10:43 |
38 | Imogen Whitton | Barnham School | 10:47 |
Under 11 Boys (Years 5 & 6)
(approx. 2000 metres)
1 | Richard Sutton | Basingstoke & Mid Hants | 7:38 |
2 | Liam Higgins | Southampton | 7:44 |
3 | Oliver Thatcher | Southampton | 7:48 |
4 | Adam Keane | Haslemere Border | 7:52 |
5 | Felix Barrow | Southampton | 7:54 |
6 | James Smith | Chichester (March Primary School) | 7:58 |
7 | Llewellyn Johnson | Aldershot, Farnham & District | 8:01 |
8 | Benjamin Vaughan | Southampton | 8:22 |
9 | Ben Tyler | Fleet & Crookham | 8:27 |
10 | Owen Hennessey | Barnham School | 8:31 |
11 | Daniel Hanna | Southampton | 8:32 |
12 | Thomas Forster | New Forest Junior | 8:47 |
13 | Daniel Brummie | Southampton | 9:02 |
14 | Cameron Walker-Powell | City of Portsmouth | 9:04 |
15 | Owen Goldfinch | City of Portsmouth | 9:05 |
16 | Joe Wiggins | Havant | 9:09 |
17 | Sam Sage | Chichester (Oakwood School) | 9:15 |
18 | Albie Sisted | Chichester (Jessie Younghusband School) | 9:21 |
19 | Toby Whitton | Barnham School | 9:33 |
20 | Thomas Goldfinch | City of Portsmouth | 9:34 |
21 | Adam Goldfinch | City of Portsmouth | 9:35 |
22 | George Cooley | Chichester (Bosham) | 9:40 |
23 | Max Jeffkins | Chichester (Jessie Younghusband School) | 9:46 |
24 | Joe Smith | Chichester ( West Wittering School) | 9:47 |
25 | A N Other | City of Portsmouth | 9:51 |
26 | James Mitchell | Southampton | 9:56 |
27 | Matthew Dodd | Southampton | 10:02 |
28 | Teddy Hancock | Barnham School | 10:07 |
29 | Jake Cooper | Barnham School | 10:07 |
30 | James Murray-Brooks | Barnham School | 10:09 |
31 | Josh McLelland | Barnham School | 10:19 |
32 | Max Wiltshere | Barnham School | 10:23 |
33 | Matthew Murray-Brooks | Barnham School | 13:33 |
34 | Alex Chapman | Barnham School | 13:33 |