Hampshire AA Cross-Country Championships 2001
6 January at Dibden Inclosure, Applemore
Under 15 Boys' Results
   
INDIVIDUALS            
  1 James Ellis City of Portsmouth 11:12    
  2 Andrew Vernon Stubbington Green Runners 11:21    
  3 Lee Harper Aldershot, Farnham & District 11:34    
  4 Colin Light Team Solent 11:50    
  5 Matthew Hamilton Winchester & District 11:51    
  6 Andrew Friend Aldershot, Farnham & District 11:54    
  7 David Straw Basingstoke & Mid Hants 12:01    
  8 Paul Bridgman Aldershot, Farnham & District 12:02    
  9 Ian Powell Guernsey Island 12:12    
  10 Paul Jastrzebski Team Solent 12:14    
  11 Luke Bone Aldershot, Farnham & District 12:21    
  12 Paul Swanwick Stubbington Green Runners 12:29    
  13 Alex Swinbourne Stubbington Green Runners 12:33    
  14 Miles Skinner Winchester & District 12:34    
  15 John Burleigh Basingstoke & Mid Hants 12:35    
  16 Denham Elvin Team Solent 12:39    
  17 Christopher Friend Aldershot, Farnham & District 12:42    
  18 Martin Longyear City of Portsmouth 12:42    
  19 Martin Mashford Aldershot, Farnham & District 12:43    
  20 Alexander Pritchard Winchester & District 12:51    
  21 Mark Lorrain Basingstoke & Mid Hants 12:53    
  22 Adam Holmes Aldershot, Farnham & District 12:56    
  23 Martin Whiteley Havant 13:00    
  24 Ben McMonagle Southampton City 13:04    
  25 Patrick Ward Aldershot, Farnham & District 13:07    
  26 Tom Sommerfelt Aldershot, Farnham & District 13:11    
  27 Anthony Fairbrother Guernsey Island 13:12    
  28 Nick Langmead Guernsey Island 13:15    
  29 Tom Sherwill Guernsey Island 13:19    
  30 Oliver Parr Havant 13:25    
  31 Peter Vine City of Portsmouth 13:25    
  32 Lee Norris Totton R.C. 13:27    
  33 Michael May Pewsey Vale R.C. 13:34    
  34 Jonathan Hiorns Basingstoke & Mid Hants 13:35    
  35 Matt Bright Overton Harriers 13:37    
  36 Daniel Leedham Winchester & District 13:40    
  37 David Compton Team Solent 13:43    
  38 Tom Downes Fleet & Crookham 14:28    
  39 Andrew Cochrane Team Solent 14:50    
  40 Elliot Upton Winchester & District 15:09    
  41 Tim Davis Isle of Wight 15:38    
  42 Rory Wheaton Isle of Wight 15:47    
  43 Greg Prentice Southampton City 15:54    
  44 Kieron Dry Isle of Wight 16:48    
   
TEAMS  
  1 Aldershot, Farnham & District 28 points   Lee Harper 3
          Andrew Friend 6
          Paul Bridgman 8
          Luke Bone 11
   
  2 Team Solent 67 points   Colin Light 4
          Paul Jastrzebski 10
          Denham Elvin 16
          David Compton 37
   
  3 Winchester & District 75 points   Matthew Hamilton 5
          Miles Skinner 14
          Alexander Pritchard 20
          Daniel Leedham 36
   
  4 Basingstoke & Mid Hants 77 points   David Straw 7
          John Burleigh 15
          Mark Lorrain 21
          Jonathan Hiorns 34
   
  5 Aldershot, Farnham & District 'B' 83 points   Christopher Friend 17
          Martin Mashford 19
          Adam Holmes 22
          Patrick Ward 25
   
  6 Guernsey Island 93 points   Ian Powell 9
          Anthony Fairbrother 27
          Nick Langmead 28
          Tom Sherwill 29