Hampshire AA Cross-Country Championships 2001
6 January at Dibden Inclosure, Applemore
Under 13 Boys' Results
   
INDIVIDUALS            
  1 Laurence Cox Aldershot, Farnham & District 8:48    
  2 Aaron Davies Southampton City 9:08    
  3 Mark Mercier Guernsey Island 9:12    
  4 Craig Sawyer Basingstoke & Mid Hants 9:15    
  5 Charles Deas Isle of Wight 9:16    
  6 Gregory Smith Aldershot, Farnham & District 9:16    
  7 James Deas Isle of Wight 9:17    
  8 David Smith Aldershot, Farnham & District 9:18    
  9 Sam Crawford Southampton City 9:21    
  10 Robert Harrop Jersey Spartan 9:30    
  11 Lewis Oliver City of Portsmouth 9:31    
  12 Daryl Stanford Pewsey Vale R.C. 9:38    
  13 Timothy Hiorns Basingstoke & Mid Hants 9:40    
  14 Simon Gill Aldershot, Farnham & District 9:43    
  15 Neil Bekker City of Portsmouth 9:49    
  16 Matthew Loveridge Guernsey Island 9:51    
  17 Aaron Harris Overton Harriers 9:53    
  18 Jack Eldridge Isle of Wight 9:54    
  19 Aaron Fitzpatrick Basingstoke & Mid Hants 9:55    
  20 Laurance Garside Southampton City 9:59    
  21 Jason Silver Havant 10:04    
  22 Chris Moore Fleet & Crookham 10:17    
  23 Tom Wade Isle of Wight 10:18    
  24 Robert Gough Basingstoke & Mid Hants 10:19    
  25 Mark Vine City of Portsmouth 10:19    
  26 Andrew Carre Guernsey Island 10:23    
  27 Henry Birch Guernsey Island 10:24    
  28 Robbie Kite Aldershot, Farnham & District 10:24    
  29 Billy Jones Isle of Wight 10:25    
  30 Adam Justice Team Solent 10:26    
  31 Greg Pallett Southampton City 10:29    
  32 Barnaby Henry Guernsey Island 10:30    
  33 Craig Saunders New Forest Runners 10:32    
  34 Martin Russ Aldershot, Farnham & District 10:33    
  35 Joe Wade Isle of Wight 10:40    
  36 Philip Wharf Winchester & District 10:46    
  37 Andrew Gillingham Team Solent 10:48    
  38 Jonathan Bailey Guernsey Island 10:50    
  39 Jacob Yeo Isle of Wight 10:52    
  40 Matthew Lambert Stubbington Green Runners 10:53    
  41 Scott Edgington Isle of Wight 10:56    
  42 David Dunkley Stubbington Green Runners 10:57    
  43 John Dixon Isle of Wight 10:59    
  44 Michael Hardman Stubbington Green Runners 11:00    
  45 Luke Edgington Isle of Wight 11:07    
  46 James Teuten City of Portsmouth 11:19    
  47 Jack Bolton Winchester & District 11:23    
  48 Tewala Marshall Winchester & District 11:33    
  49 Daniel Emo City of Portsmouth 11:40    
  50 Gerald Bishop Stubbington Green Runners 11:43    
  51 Kieron McNally Isle of Wight 12:00    
  52 James Cranstone Stubbington Green Runners 12:02    
  53 Callum Pudney Isle of Wight 12:07    
  54 Jason Roebuck Winchester & District 12:36    
  55 Scott Silver Havant 12:42    
   
TEAMS  
  1 Aldershot, Farnham & District 29 points   Laurence Cox 1
          Gregory Smith 6
          David Smith 8
          Simon Gill 14
   
  2 Isle of Wight 53 points   Charles Deas 5
          James Deas 7
          Jack Eldridge 18
          Tom Wade 23
   
  3 Basingstoke & Mid Hants 60 points   Craig Sawyer 4
          Timothy Hiorns 13
          Aaron Fitzpatrick 19
          Robert Gough 24
   
  4 Southampton City 62 points   Aaron Davies 2
          Sam Crawford 9
          Laurance Garside 20
          Greg Pallett 31
   
  5 Guernsey Island 72 points   Mark Mercier 3
          Matthew Loveridge 16
          Andrew Carre 26
          Henry Birch 27
   
  6 City of Portsmouth 97 points   Lewis Oliver 11
          Neil Bekker 15
          Mark Vine 25
          James Teuten 46
   
  7 Isle of Wight 'B' 144 points   Billy Jones 29
          Joe Wade 35
          Jacob Yeo 39
          Scott Edgington 41
   
  8 Stubbington Green Runners 176 points   Matthew Lambert 40
          David Dunkley 42
          Michael Hardman 44
          Gerald Bishop 50
   
  9 Winchester & District 185 points   Philip Wharf 36
          Jack Bolton 47
          Tewala Marshall 48
          Jason Roebuck 54
   
  10 Isle of Wight 'C' 192 points   John Dixon 43
          Luke Edgington 45
          Kieron McNally 51
          Callum Pudney 53