Hampshire AA Cross-Country Championships 2000
8 January at Staunton Country Park, Havant
Under 15 Boys' Results
   
INDIVIDUALS  
  1 Jonathan Blackledge Isle of Wight 13:40    
  2 James Ellis City of Portsmouth 14:02    
  3 Chris Garside City of Portsmouth 14:04    
  4 Gavin Smith Winchester & District 14:14    
  5 David Ellis Southampton City 14:21    
  6 Ben Austin Team Solent 14:23    
  7 Steven Phillips Southampton City 14:27    
  8 Ben Leighton Basingstoke & Mid Hants 14:30    
  9 Karl McCulloch Aldershot, Farnham & District 14:37    
  10 Daniel Robinson Aldershot, Farnham & District 14:38    
  11 Ashley Lawrence Isle of Wight 14:39    
  12 Tom Davies Team Solent 14:43    
  13 Robert McCarthy Aldershot, Farnham & District 14:44    
  14 Tom Doran Team Solent 14:48    
  15 Alex Budd City of Portsmouth 14:52    
  16 Nicholas Hillier Team Solent 14:53    
  17 Tom Sommerfelt Aldershot, Farnham & District 14:55    
  18 Alistair Watts Aldershot, Farnham & District 15:03    
  19 John Ruffell Overton Harriers 15:13    
  20 Paul Swanick Stubbington Green Runners 15:15    
  21 Colin Light Team Solent 15:20    
  22 Jamie Tromans Team Solent 15:28    
  23 Ben Hazell Basingstoke & Mid Hants 15:31    
  24 David Straw Basingstoke & Mid Hants 15:32    
  25 Graham Russ Aldershot, Farnham & District 15:35    
  26 Ross Allan Jersey Spartan 15:41    
  27 Adam Doyie City of Portsmouth 15:42    
  28 Paul Jastrzebski Team Solent 15:46    
  29 Patrick Ward Aldershot, Farnham & District 15:53    
  30 Alasdair Bates Aldershot, Farnham & District 15:54    
  31 Oliver Dacombe Aldershot, Farnham & District 15:58    
  32 Martin Longyear City of Portsmouth 16:03    
  33 Lee Harper Aldershot, Farnham & District 16:05    
  34 Luke Gifford Isle of Wight 16:06    
  35 Mark Lorrain Basingstoke & Mid Hants 16:08    
  36 Sebastien Challen Basingstoke & Mid Hants 16:18    
  37 Clive Radford Winchester & District 16:32    
  38 Lee Bridgman Aldershot, Farnham & District 16:36    
  39 Peter Vine City of Portsmouth 16:54    
  40 Dominic Jones City of Portsmouth 17:00    
  41 Ryan Fallon Aldershot, Farnham & District 17:16    
  42 Aaron Sparks Southampton City 17:23    
  43 Ian Moate Aldershot, Farnham & District 18:16    
  44 Ian Snell Havant 18:44    
  45 Andrew White Havant 19:06    
   
TEAMS  
  1 City of Portsmouth 47 points   James Ellis 2
          Chris Garside 3
          Alex Budd 15
          Adam Doyie 27
   
  2 Team Solent 48 points   Ben Austin 6
          Tom Davies 12
          Tom Doran 14
          Nicholas Hillier 16
   
  3 Aldershot, Farnham & District 49 points   Karl McCulloch 9
          Daniel Robinson 10
          Robert McCarthy 13
          Tom Sommerfelt 17
   
  4 Basingstoke & Mid Hants 90 points   Ben Leighton 8
          Ben Hazell 23
          David Straw 24
          Mark Lorrain 35
   
  5 Aldershot, Farnham & District 'B' 102 points   Alistair Watts 18
          Graham Russ 25
          Patrick Ward 29
          Alasdair Bates 30
   
  6 Aldershot, Farnham & District 'C' 143 points   Oliver Dacombe 31
          Lee Harper 33
          Lee Bridgman 38
          Ryan Fallon 41