Hampshire AA Cross-Country Championships 2000
8 January at Staunton Country Park, Havant
Under 13 Boys' Results
   
INDIVIDUALS  
  1 Laurence Cox Aldershot, Farnham & District 12:20    
  2 Andrew Friend Aldershot, Farnham & District 12:27    
  3 Paul Bridgman Aldershot, Farnham & District 12:29    
  4 Ben Harding City of Portsmouth 12:46    
  5 Gregory Smith Aldershot, Farnham & District 13:15    
  6 Mark Mercier Guernsey Island 13:21    
  7 Christopher Friend Aldershot, Farnham & District 13:24    
  8 Michael May Southampton City 13:28    
  9 Martin Mashford Aldershot, Farnham & District 13:32    
  10 Luke Bone Aldershot, Farnham & District 13:35    
  11 Robert Midgley City of Portsmouth 13:39    
  12 Jamie Allan Jersey Spartan 13:41    
  13 Aaron Davies Southampton City 13:45    
  14 Ben McMonagle Southampton City 13:48    
  15 Bradley Jones City of Portsmouth 13:50    
  16 Jonathan Hiorns Basingstoke & Mid Hants 13:55    
  17 Simon Gill Aldershot, Farnham & District 14:03    
  18 James Hillier Team Solent 14:07    
  19 William Kane Andover 14:13    
  20 Mark Vine City of Portsmouth 14:15    
  21 Tom Downes Fleet & Crookham 14:20    
  22 Andrew Cochrane Team Solent 14:23    
  23 Neil Bekker City of Portsmouth 14:28    
  24 Robert Harrop Jersey Spartan 14:32    
  25 Adam Holmes Aldershot, Farnham & District 14:32    
  26 Luke Davis City of Portsmouth 14:38    
  27 Robert Gough Basingstoke & Mid Hants 14:40    
  28 Paul Tweed City of Portsmouth 14:42    
  29 Kearon Hooley Andover 14:47    
  30 Andrew Carre Guernsey Island 14:47    
  31 Tim Sturgeon Fleet & Crookham 14:52    
  32 Andrew Gamble Basingstoke & Mid Hants 14:54    
  33 Owen Clark City of Portsmouth 15:00    
  34 David Dunkley Stubbington Green Runners 15:10    
  35 Daniel Pantony Aldershot, Farnham & District 15:12    
  36 Greg Prentice Southampton City 15:14    
  37 Anthony Bond Basingstoke & Mid Hants 15:20    
  38 Tom Crockatt Castle Court School 15:32    
  39 Jason Silver Havant 15:43    
  40 Aaron Fallon Aldershot, Farnham & District 15:45    
  41 Mark Darlington City of Portsmouth 15:47    
  42 Ben Jackson City of Portsmouth 15:48    
  43 Joel Hodgson Stubbington Green Runners 16:20    
  44 Ryan Taylor Havant 16:41    
  45 Clive Smith City of Portsmouth 19:59    
   
TEAMS  
  1 Aldershot, Farnham & District 11 points   Laurence Cox 1
          Andrew Friend 2
          Paul Bridgman 3
          Gregory Smith 5
   
  2 Aldershot, Farnham & District 'B' 43 points   Christopher Friend 7
          Martin Mashford 9
          Luke Bone 10
          Simon Gill 17
   
  3 City of Portsmouth 50 points   Ben Harding 4
          Robert Midgley 11
          Bradley Jones 15
          Mark Vine 20
   
  4 Southampton City 71 points   Michael May 8
          Aaron Davies 13
          Ben McMonagle 14
          Greg Prentice 36
   
  5 City of Portsmouth 'B' 110 points   Neil Bekker 23
        Luke Davis 26
          Paul Tweed 28
          Owen Clark 33
   
  6 Basingstoke & Mid Hants 112 points   Jonathan Hiorns 16
          Robert Gough 27
          Andrew Gamble 32
          Anthony Bond 37