Hampshire Athletics Cross-Country Championships 2018
6 January at Fairthorne Manor
Senior and Veteran Men's Teams

Teams

1 Southampton 73 points Matthew Revier 3
      Matthieu Marshall 6
      Jonathon Roberts 8
      Max Costley 11
      Andy Morgan-Lee 22
      Tom Cully 23
2 Aldershot Farnham & District 86 points Jacob Cvetkovic 7
      Philip Sewell 9
      Alex Pointon 10
      Bryn Smith 14
      Jack Boswell 21
      Tobias Smith 25
3 Guernsey 109 points Lee Merrien 2
      Richard Friedrich 16
      Richard Bartram 18
      Pete Amy 19
      James De Garis 20
      James Priest 34
4 Jersey Spartan 147 points Elliott Dorey 4
      Bruno Francisco 24
      James Faudemer 26
      Ryan Poingdestre 27
      Phil Taylor 30
      Tom Perchard 36
5 Southampton 'B' 253 points James Smith 28
      David Coak 31
      Joseph Bull 46
      Robin Bentley 47
      Tim Morgan 48
      Matt Hibberd 53
6 City of Portsmouth 304 points James Teuten 35
      Lewis Banner 39
      Matthew Smith 44
      Robert Fryer 51
      Adam O'Hara 62
      Shaun Newton 73
7 Guernsey 'B' 314 points Richard Hann 40
      Carl Holden 42
      Tom Shaw 43
      Christian Gillman 61
      Steve Mann 63
      Christopher Way 65
8 Lordshill Road Runners 326 points Christophe Dormenval 29
      Daniel Campion 38
      Pete Boustred 45
      Kevin Willsher 57
      Kevin Yates 66
      Alan Graham 91
9 Overton Harriers 450 points Sean Holmes 41
      Lenny Passingham 50
      Neil Martin 64
      Lee Tolhurst 77
      Stuart Searle 99
      Neil Glendon 119
10 Winchester & District 451 points George King 5
      Sam Appleton 69
      Andrew Parkinson 81
      Simon Tarrant 94
      Marius Kwint 98
      David Vosser 104
11 Jersey Spartan 'B' 523 points Joshua Brien 59
      Paul Duxbury 75
      Alex Rafa 80
      Ger Mooney 93
      Dan Garrido 105
      Gary Le Couilliard 111
12 Basingstoke & Mid Hants 545 points Stephen Reid 15
      Alex Hamilton 17
      Andy Goddard 97
      Terry Wegg 120
      Rohan Chaffey 133
      Michael Hickey 163
13 Aldershot Farnham & District 'B' 547 points Ashley Quinlan 52
      Daniel Quinlan 58
      Andrew Tappin 67
      Zippy Grice 79
      Brendan Cottrell 131
      Andrew Hislop 160
14 Southampton 'C' 572 points Andrew Lewis 60
      Peter Merritt 68
      Paul Johnson 92
      Mark Hayter 95
      Howard Long 128
      Matthew Keogh 129
15 Hedge End Running Club 572 points Peter O'Donnell 49
      William Baggs 71
      Kevin Martin 89
      Carlo Van Leeuwen 90
      Alex Johnson 132
      Steve Whitehead 141
16 City of Portsmouth 'B' 580 points Nialls Davies 78
      Ryan Whatling 82
      David Haydon 84
      Mark Hargreaves 106
      Christopher Tollet 109
      Martin Williams 121
17 Eastleigh Running Club 605 points David Currie 56
      Chris Chambers 74
      Ian Marritt 108
      Rich McAleer 113
      Paul Sidaway 117
      Gavin Lacey 137
18 Liss Runners 712 points David Reid 37
      Jhon Cosgrove 54
      Josh Lahiri 139
      John Collis 149
      Andrew Paton 153
      Stu Lavalette 180
19 Stubbington Green Runners 728 points Russ Coleman 72
      Mike White 96
      Andrew Stockwell 100
      Steve Cumes 138
      Graham James 157
      Peter Kay 165
20 Ryde Harriers 776 points Leslie Cupis 76
      Paul Muffett 103
      Trevor McAlister 123
      Graham Gardner 148
      Nigel Eldridge 158
      Ken Beak 168
21 Totton Running Club 943 points Daniel Hull 115
      Simon Hall 140
      Sean Driscoll 143
      Matthew Northover 178
      Andrew Warren 183
      Mike Mills 184

Veteran Teams

1 Southampton 34 points Andy Morgan-Lee 2
      James Smith 3
      Robin Bentley 5
      Paul Johnson 24
2 Overton Harriers 37 points Sean Holmes 4
      Lenny Passingham 7
      Neil Martin 10
      Lee Tolhurst 16
3 Eastleigh Running Club 94 points David Currie 8
      Chris Chambers 13
      Ian Marritt 35
      Paul Sidaway 38
4 Guernsey 110 points Steve Mann 9
      Warwick Helps 22
      Simon Ingrouille 30
      Toby Grice 49
5 Winchester & District 112 points Andrew Parkinson 19
      Marius Kwint 27
      David Vosser 32
      Edward Gurney 34
6 Stubbington Green Runners 121 points Russ Coleman 12
      Mike White 26
      Andrew Stockwell 29
      Steve Cumes 54
7 Aldershot Farnham & District 152 points Andrew Tappin 11
      Zippy Grice 18
      Brendan Cottrell 50
      Andrew Hislop 73
8 Ryde Harriers 178 points Leslie Cupis 15
      Paul Muffett 31
      Graham Gardner 61
      Nigel Eldridge 71
9 Hedge End Running Club 181 points Peter O'Donnell 6
      Alex Johnson 51
      Steve Whitehead 55
      Keith Spiers 69
10 Fleet & Crookham 190 points Ben Raggett 20
      Chris Field 46
      Dominic Lobo 56
      Ian Boardman 68
11 Winchester & District 'B' 226 points Peat Allan 36
      Rob Carter 47
      Martyn West 58
      Steve Goodwin 85
12 Hardley Runners 271 points Dale Purdom 59
      Paddy Butler 63
      Malcolm Renyard 74
      Dave Wilson 75
13 Stubbington Green Runners 'B' 310 points Graham James 70
      Peter Kay 77
      Gordon Westley 81
      Nick Crane 82
14 Liss Runners 313 points John Collis 62
      Andrew Paton 66
      Stu Lavalette 91
      Robin Greenfield 94